Затвори ја рекламата

Самсунг синаПо реваншот меѓу јужнокорејскиот Samsung Blue и европскиот Fnatic, тимот спонзориран од Samsung може да слави победа. Возбудливиот натпревар меѓу двата титани заврши со чиста победа на Самсунг Блу во 42. минута со резултат 11:16 и 10 голд разлика. Синиот тим на Самсунг веќе еднаш се соочи со Фнатик на овогодинешното Светско првенство во Лигата на легендите, кога тоа не беше доволно и претрпе пораз, поради што, за разлика од сестринскиот тим Самсунг Вајт, не може да се пофали со чист резултат, но сепак со чиста рака ја освојува втората групна фаза.

Самсунг Блу пред мечот со Фнатик денеска играше против кинескиот ЛМК, но очекувано не добија ниту една шанса и по 47 минути од мечот Јужнокорејците ги имаа Даде (Касадин) среден, Акорн (Маокаи) топ, Спирит (Ренгар) џунглата, Deft (Twitch) во составот ) ADC и Heart (Janna) поддршката е завршена. Втората групна фаза на турнирот заврши денеска, а од 3 октомври со нетрпение го очекуваме плеј-офот каде повторно ќе ги следиме настапите на двете екипи на Самсунг.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ / / < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //Самсунг сина